KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14122017
*
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:28:55
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg
nr 1412 2017
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Specialauktion
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48